Horácká rally 2005 vítězně


Pro naši posádku téměř domácí Horácká rally startovala v pátek 21.října z třebíčského náměstí. Po slavnostním startu na naši posádku čekalo 8 rychlostních zkoušek v okolí Náměště nad Oslavou a Velkého Meziříčí. Náročnost rychlostních zkoušek umocňovala všudypřítomná mlha a množství vytahaného bláta v zatáčkách. I přes tento fakt se na naše posádka po první sekci 4 RZ dostala do vedení. V dalších čtyřech rychlostkách se kvůli špatné volbě pneumatik nepovedlo pokračovat ve stejném tempu a proto následoval sestup na druhé místo ve třídě.

Druhá etapa Horácké rally čítající 12 rychlostních zkoušek nás zavedla více na Třebíčsko. Hned na první RZ se nám podařilo stáhnout náskok a vrátit se na první místo. Od této chvíle také začala tahanice o vteřinky s posádkou Dvořák – Slavík startující na Škodě Fabii. Celý souboj se táhl prakticky celou sobotní etapu s nakonec šťastným koncem pro nás. V celkovém součtu časů jsme se umístili na prvním místě ve třídě N1 o necelých 8 vt. a na pátém místě ve skupině N celkově.

Celá rally pro nás vyzněla úspěšně, repasované auto fungovalo bezchybně a posádka se i přes závodní pauzu rychle rozjela.

Hned po přejetí cílové rampy započali přípravy na další podnik v kalendáři našeho týmu. O nacházejícím víkendu(28-29.10) se zúčastníme finále rakouského mistrovství Waldviertel rally jedoucí se s centrem v dolnorakouském Hornu.

Přibyl Rally Team © 2006, www.pribylrallyteam.com